Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Podstawowe zasady ISO 13485

Pinterest LinkedIn Tumblr

System Zarządzania Jakością Wyrobów Medycznych ISO 13485 jest czymś, co nie jest znane “od wczoraj”. To międzynarodowe normy, które obowiązują już w wielu firmach, jakie zajmują się m.in. projektowaniem wyrobów medycznych. Można, ale nie trzeba zdecydować się na proces certyfikacyjny. Warto jednak poznać możliwości, jakie ten dokument jest w stanie otworzyć przed różnymi przedsiębiorstwami.

Produkcja urządzeń medycznych

Trzeba przyznać, że ta gałąź gospodarki ma się naprawdę bardzo dobrze. Wciąż powstają nowe firmy, które doskonale wiedzą, że mogą produkować jeszcze lepsze urządzenia medyczne. Takie oraz już aktualnie istniejące przedsiębiorstwa, decydują się na certyfikat ISO 13485, aby móc otworzyć przed sobą nowe drogi, m.in. do nawiązania nowych kontaktów zagranicznych. Chociażby po to, aby móc wyprodukować kolejne urządzenia medyczne, których np. na rynku polskim nie są dostępne lub są dostępne, ale w okrojonej wersji. Na ten temat można by mówić naprawdę dużo – co daje wdrażenie ISO 13485. Firmy, które są już po pozytywnie zakończonym procesie, mogą świadczyć bardziej elastyczne i przydatne usługi.

Lepsze zorientowanie na klienta

Niezależnie od tego, z jaką dokładnie branżą ma się do czynienia – wymogi klientów rosną. Chociażby, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. W tym właśnie pomaga audyt ISO 13485, a także pozyskanie certyfikatu. Firma jest w stanie lepiej nastawić się na oczekiwania klientów. Po to, aby móc spełnić ich oczekiwania. Producent jest w stanie niekiedy nawet wyjść z indywidualnie dopasowaną ofertą, która będzie w stanie sprostać oczekiwaniom klientów. Ci poczują się docenieni. Co za tym dalej idzie, obdarzą daną firmę szacunkiem, wypowiadając się o nich chociażby pozytywnie przed szerokim gronem odbiorców. Ot, taka darmowa reklama, która pomoże także zdobyć nowych klientów. 

Pracownicy też są ważni

DJB doradztwo, która na co dzień pomaga wdrożyć właśnie obowiązujące normy, pomoże docenić pracowników. Tzn. pokażą oni podwładnym na każdym szczeblu, że ich praca jest ważna, jeżeli chodzi o proces wyrobu produktów medycznych. Niezależnie od tego, z pracownikami jakiego szczebla ma się do czynienia. Uczestnictwo pracowników w nowym systemie zarządzania jakością jest bardzo ważne. Pracownicy muszą nauczyć się pracować w zespole, co pomoże też osiągnąć jeszcze lepsze efekty w przyszłości. To sprawi, że samoocena każdego członka zespołu, na pewno wzrośnie, wpływając na ich wydajność i aktywność. 

Comments are closed.