Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Stół na ogród – propozycje aranżacji

Pinterest LinkedIn Tumblr

Stół na ogród z wygodnymi krzesłami czy fotelami to najprostsza forma zaaranżowania przestrzeni wypoczynkowej. Szukając inspiracji na niebanalną strefę do relaksu, warto przyjrzeć się produktom oferowanym przez topowych projektantów. Jakie rozwiązania są obecnie najczęściej stosowane? Co jest najmodniejsze?

Stół na ogród – jaki model wybrać?

Decydując się na stół na ogród, warto zwrócić uwagę na modele, które dostępne są na polskim rynku. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe. W kompletach tego typu bez trudu znajdziemy stół na ogród. Meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, a ich wierzch jest okryty syntetyczną plecionką. Inną propozycją są stoły aluminiowe – doskonale wpiszą się one w najnowsze trendy, całkowicie zmienią odbiór tarasu czy ogrodu. Stół na ogród z aluminium jest lekki, może być również rozkładany. To świetna opcja dla osób, które chętnie zapraszają bliskich i gości do ogrodu. Bez trudu znaleźć można także stoły drewniane – współcześnie najchętniej kupowane są stoły wykonane z litego drewna, np. drewna tekowego czy eukaliptusowego. Takie drewno jest odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. 

Jak chronić stół na ogród?

By stół na ogród na długo zachował doskonały wygląd, warto zadbać o jego ochronę w czasie zimy czy przedłużającej się nieobecności w domu. W tym celu warto zakupić pokrowiec ogrodowy, dedykowany do naszego stołu. Pokrowce wykonywane są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – ich struktura nie przepuszcza kurzu, chroni przed kondensacją wilgoci. Pokrowce uzupełniane są o niewielkie ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Pokrowce ogrodowe sprzedawane są w dedykowanych torbach, co pozwala na ich wygodne przechowywanie, kiedy nie są użytkowane. 

Comments are closed.