Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak wykreować oryginalne wnętrze kuchenne?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Współcześnie możemy wykreować wymarzoną kuchnię w dowolnym stylu bez większego trudu. Projektanci podsuwają nam zarówno niebanalne, nowoczesne projekty, jak i klasyczne rozwiązania w nowej odsłonie. Jakie meble wybrać? Czym kierować się podczas kupna?

Najmodniejsze propozycje na aranżacje kuchni

Szukając inspiracji na oryginalnie zaaranżowaną kuchnię, warto zwrócić uwagę na najnowsze trendy. Projektanci proponują przede wszystkim kuchnie nowoczesne, które odznaczają się gładkimi, lśniącymi frontami, ale też brakiem klasycznych uchwytów. Cechą charakterystyczną takich kompletów meblowych jest zwarta bryła, w której ukryte są również sprzęty takie jak lodówka czy piekarnik. Ciekawą propozycją na oryginalną kuchnię jest także styl loftowy. Początkowo wiele osób odbiera go jako surowy, jednak przyglądając się bliżej, zauważymy, że jest elegancki, ale też stworzony z rozmysłem. Kuchnie loftowe utrzymane są w kolorach czerni, bieli, beżu. Uzupełnieniem są elementy z litego drewna. Kuchnie loftowe tworzą również dodatki, np. lampy stylizowane na fabryczne, rośliny. 

Niezbędne dodatki w kuchni

Podstawowym elementem wyposażenia kuchennego są blaty kuchenne. Blaty mogą być tworzone z różnych materiałów: grubych płyt meblowych, ale też litego drewna, naturalnego kamienia – możliwości jest wiele. Niezwykle istotne jest to, by blat był dopasowany do konkretnych potrzeb, ale też odznaczał się trwałością i dopasowaniem do wybranej aranżacji kuchni. Bez wątpienia najchętniej wybierane blaty to blaty z płyty meblowej. Gruba płyta jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, ścieraniem, ale też przed wnikaniem brudu. Blaty kuchenne muszą być dobierane tak, by ich czyszczenie nie było problematyczne przy pomocy ogólnodostępnej chemii gospodarczej. 

Comments are closed.