Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czy montaż okien ma wpływ na jakość docieplenia domu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szeroki wybór nowoczesnej stolarki okiennej na polskim rynku sprawia, że możliwe jest dobranie okien idealnie wpisujących się w określone oczekiwania klientów. Nowoczesne okna pozwolą nie tylko na zachowanie wysokiego komfortu, ale też wpłyną na estetykę budynku. Co warto wiedzieć przed kupnem konkretnych okien?

Nowoczesne okna – szeroki wybór!

Szukając nowoczesnej stolarki okiennej, staniemy przed nie lada wyborem. Poza oknami plastikowymi PCV na polskim rynku dostępne są również nowoczesne okna drewniano-aluminiowe oraz okna wykonane z drewna. Dużym zainteresowaniem cieszą się okna pasywne, które pozwalają na zachowanie ciepła wewnątrz domu, co znacząco przekłada się na zmniejszenie rachunków za prąd. W przypadku nowoczesnych domów klienci wybierają okna wielkogabarytowe, które pozwalają na cieszenie się widokiem przyrody bez zbędnych barier architektonicznych. Nowoczesne okna posiadają szereg rozwiązań technologicznych, które znacząco wpływają na poprawę parametrów ochrony przed chłodem. Dostępne są także okna i drzwi balkonowe z zabezpieczeniami antywłamaniowymi, które pozwolą na podniesienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Okna takie posiadają ukryte rygle, zamki w klamkach tarasowych. 

Jak prawidłowo zamontować okna?

Kupno okien to połowa sukcesu – osobną kwestią jest odpowiedni montaż okien. Jak wykonać szczelny montaż okien? Okazuje się, że od montażu okien zależy to, czy okna faktycznie będą spełniać swoją rolę. Nieprawidłowy montaż skutkuje nieszczelnością okien, co wpływa zarówno na przedostawanie się chłodu do wnętrza mieszkania, jak również do pojawiania się wilgoci i pleśni. Profesjonalny montaż wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów, którzy dokładają wszelkich starań, by okna były prawidłowo osadzone i uszczelnione. 

Comments are closed.