Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Zobowiązanie do zapłaty – i co dalej?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W każdej firmie od czasu do czasu pojawia się niezaplanowane i pilne zobowiązanie do zapłaty. Z jakich narzędzi może skorzystać w tej sytuacji, aby szybko uregulować zobowiązanie i nie utracić opinii kontrahenta godnego zaufania?

Faktoring odwrotny

To narzędzie finansowe daje możliwość opłacania różnych typów faktur: zaliczkowych pro forma, przeterminowanych oraz tych, których termin płatności dopiero nadejdzie. Jak to działa w praktyce? Faktoring odwrotny jest usługą adresowaną do kupujących, którzy w danym momencie nie mogą uregulować faktury. Przedsiębiorca będący w tej sytuacji podpisuje umowę z firmą faktoringową i do niej przekazuje dokument księgowy potwierdzający zakup. Przedsiębiorstwo faktoringowe opłaca fakturę, a kupujący oddaje mu należność powiększoną o prowizję we wskazanym w umowie terminie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.indos.pl/oferta/faktoring/.

Pożyczka pozabankowa

Jest dogodną alternatywą dla tradycyjnego kredytu operacyjnego. Bankowe procedury kredytowe mogą trwać bardzo długo. Gdy liczy się każdy dzień, warto zapytać o pożyczkę na dowolny cel w firmie świadczącej usługi pożyczkowe dla biznesu. Tego typu podmioty są zwykle bardziej elastyczne w uzgadnianiu warunków pożyczki i mniej biurokratyczne w swoich procedurach niż banki. Dzięki temu możesz uzyskać potrzebną kwotę nawet w ciągu 3 dni roboczych.

Unikatową formą finansowania jest oferowana przez INDOS SA jest ramowa umowa finansowania. To rozwiązanie dla firm, u których zapotrzebowanie na dodatkowe środki finansowe pojawia się nieregularnie. W tym przypadku instytucja finansująca oferuje limit, w ramach którego Klient może korzystać z różnych usług poprawiających płynność finansową (pożyczka, faktoring, sprzedaż wierzytelności). Atutami takiego rozwiązania są: prowizja naliczana wyłącznie od wykorzystanych środków (a nie od przyznanego limitu), jednokrotne ustalanie zabezpieczenia oraz skrócona do minimum procedura decyzyjna, dzięki czemu Klient uzyskuje środki finansowe bardzo szybko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.indos.pl/oferta/pozyczka/ – Zapraszamy!

Comments are closed.