Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Wygodne oficerki jeździeckie – idealne buty dla jeźdźca

Pinterest LinkedIn Tumblr

Decydując się na rozpoczęcie nauki jazdy konnej, niezwykle ważne jest skompletowanie wygodnego stroju jeździeckiego, w tym kasku oraz butów jeździeckich. Oficerki jeździeckie są jednymi z najchętniej wybieranych: wysokie buty pozwalają na skuteczną ochronę skóry, ale też na zabezpieczenie nóg przed błotem czy chłodem. 

Skórzane oficerki jeździeckie

Wygodne oficerki jeździeckie kojarzone są przede wszystkim z zawodami – wysokie buty sięgające pod kolano lśnią i prezentują się doskonale. Warto pamiętać, że oficerki jeździeckie świetnie sprawdzą się też podczas codziennych treningów, szczególnie w czasie chłodniejszych dni. Oficerki tworzone są najczęściej ze skór naturalnych, które doskonale chronią przed chłodem, a jednocześnie pozwalają na stałą wentylację stóp. Atutem oficerek wykonanych ze skóry jest oczywiście ich wysoka trwałość – buty takie są zabezpieczone przed wilgocią, wnikaniem brudu, . Aby zachować ich doskonałą formę rekomenduje się regularne czyszczenie ich powierzchni oraz pastowanie. Buty tego typu zapinane są na zamek błyskawiczny, a dla lepszego dopasowania mogą być one dodatkowo sznurowane. Oficerki jeździeckie posiadają niewielki obcas – dzięki niemu możliwe jest stabilniejsze osadzenie stopy w strzemionach i zachowanie większego komfortu podczas treningów w siodle. 

Jak mierzyć oficerki jeździeckie?

Dobór odpowiednich oficerek jest kluczowy zarówno dla wygody, jak i bezpieczeństwa w czasie jazdy. Szukając idealnej pary butów, warto pamiętać, że przymierzanie powinno odbywać się w pozycji siedzącej, przy zgiętej do tyłu nodze. W ten sposób możliwe będzie określenie, czy oficerki nie są za wysokie i nie uwierają w kolana. Nie bez znaczenia jest też tęgość buta w cholewce – zbyt obcisły but sprawi, że noga będzie słabiej ukrwiona, co powodować może drętwienie. 

Comments are closed.