Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Smart contracts – przyszłość dla każdego biznesu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Blockchain software development pokazał, że strefa biznesowa może przenieść się na zupełnie inny, lepszy poziom, oferując m.in. takie usługi, jak blockchain software development. Ale to nie jedyna kwestia, którą współczesny biznes zawdzięcza technologii blockchain. Również, jeżeli chodzi o umowy, wszystko przeniosło się na zupełnie wyższy level.

Programowalne kontrakty

Teraz niezwykłą rewolucją stały się Smart Contract Security, jakie znalazły się w ofercie m.in. 10Clouds. Po polsku mówi się na nie programowalne kontrakty. Ale co to tak naprawdę oznacza? Mowa tutaj o specjalnych algorytmach komputerowych, jakie w całości opierają się na technologii blockchain. Najczęściej wykorzystuje się do tego platformę Ethereum, ale są od tego wyjątki. Wydawać by się mogło, że zasada działania smart contracts jest trudna. Wcale tak nie jest, a można ją wytłumaczyć na prostym przykładzie.

Otóż – jedna ze stron X, użytkuje danej aplikacji przez przykładowe 10 dni. Druga ze stron – Z otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie, ale dopiero po upłynięciu tych dziesięciu dni. Tylko że zdecydowanie wcześniej, na koncie strony X zostają zamrożone środki na ten cel. Zostają one uwolnione dopiero po uzyskaniu wymaganego wypustu, czyli po tym, jak minie owe 10 dni. 

Pozyskiwanie funduszy

Nie jedna blockchain development company pracowała nad tym, aby współczesna technologia mogła zaoferować to, co w danej chwili się wykorzystuje. A jest tego naprawdę sporo. W tym chociażby smart contract. Po raz pierwszy takiego sformułowania użył Nick Szabo, w roku 1996. Szabo odpowiedzialny jest za stworzenie BitGold, który stał się podwaliną do działania BTC. Trzeba jednak przyznać, że dopiero ok. roku 2017 smart contracts mogły pokazać pełnię swoich możliwości do pozyskiwania funduszy. Wtedy to udało się osiągnąć ponad 11 miliardów dolarów, które zasiliły całą branże i pochodziły one z ICO (ang. Initial Coin Offering – pierwsza oferta monet).

Zaufane kontrakty

Smart contracts dzięki blockchain development, cieszą się nie lada popularnością, ponieważ są one w stanie zaoferować zupełnie nowe możliwości. Przede wszystkim zaufanie wobec każdej ze stron. A to wszystko dzięki temu, że poszczególne warunki umowy zapisane są w specjalnych kodach. Są one również bezpieczną formą umowy. Nie ma szans na to, aby ktokolwiek mógł naruszyć warunki lub też dopuścić do przechwycenia funduszy kontraktowych. Jak więc widać, już wkrótce w każdej branży może zagościć taka forma podpisywania umów. 

Comments are closed.