Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Odzież medyczna do prywatnego gabinetu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wizerunek lekarza w dużej mierze kształtuje odpowiedni strój. To właśnie dzięki niemu każdy specjalista prezentuje się profesjonalnie, budzi zaufanie u pacjenta i może w pełni swobodnie wykonywać swoje obowiązki. O czym należy pamiętać podczas kompletowania uniformów dla pracowników swojego gabinetu?

Funkcjonalna odzież medyczna: odpowiedni materiał

Ubranie medyczne jest barierą dla patogenów. Ważne jest, aby odzież nie niszczała pod wpływem częstego prania w wysokiej temperaturze. Pracownicy szpitali i klinik najczęściej wybierają ubrania uszyte z bawełny z dodatkiem elastanu albo spandeksu. Dzięki syntetycznym dodatkom bluzy, koszule i fartuchy nie odkształcają się, nie mechacą i nie gniotą. Lekkie, elastyczne, przewiewne tkaniny przyjazne skórze „oddychają”, co niweluje pocenie i zapewnia komfort termiczny w ciepłe dni.

Kolorowe bluzy zamiast białych fartuchów 

Białe kitle budzące u pacjentów negatywne emocje odchodzą do lamusa. Ich miejsce coraz częściej zajmują ubrania w żywych kolorach. Granatowe, bordowe, ciemnozielone czy nawet różowe stroje doskonale się prezentują oraz pozwalają uniknąć nieprzyjemnych skojarzeń z zimnym szpitalem. Kolekcje czołowych producentów składają się z dobrze skrojonych, doskonale układających się na różnych sylwetkach sukienek, spódnic, cygaretek, tunik i bluz. 

Dyskretne logo

Sprawdzonym pomysłem na uatrakcyjnienie standardowego stroju medycznego jest naszycie na nim logo z nazwą gabinetu. Dyskretny i elegancki emblemat doda pracownikom nieco formalnego szyku oraz podniesie prestiż placówki. Na stronie odziezdlamedyka.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

Comments are closed.