Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Noże w bloku – praktyczne komplety do kuchni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kulinarne sukcesy w kuchni to wynik wielu składowych – odpowiednich składników najwyższej jakości, dobrych przepisów. Aby móc w kuchni realizować kulinarne wyzwania, konieczne jest również wybranie odpowiednich narzędzi. Zamiast pojedynczych noży warto wybrać noże w bloku, które uprzyjemnią pracę w kuchni i zmienią estetykę otoczenia. Jak to możliwe?

Noże w bloku zawsze pod ręką

Komplet noży to świetne rozwiązanie dla osób, które cienią sobie wygodę w kuchni. Noże w bloku pozwolą na komfortowe przygotowywanie posiłków! Komplety takie składają się zazwyczaj z pięciu noży – znajdziemy tam nóż do pieczywa, noże do obierania warzyw, tasaki, noże do szatkowania. W przypadku nowoczesnych noży ich ostrza tworzone są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dodatek takich pierwiastków jak chrom czy molibden sprawia, że stal nie kruszy się, jest odporna na ścieranie czy na korozję. Ostrza posiadają również pewien stopień elastyczności, co pozwala na szatkowanie czy filetowanie, np. ryb. Noże w bloku uzupełnia się również o wygodne i profilowane rękojeści – są one wykonywane z materiałów antypoślizgowych, co znacząco podnosi bezpieczeństwo podczas krojenia czy szatkowania. Noże w bloku umieszcza się w dedykowanych stojakach – najczęściej stojaki wykonywane są z tego samego materiału co rękojeści. 

Noże w bloku jako ozdoba

Czy wiesz, ze nowoczesne noże w bloku mogą być również ozdobą? Bloki wykonywane są ze stali, ale również z naturalnego drewna czy tworzyw syntetycznych. Dzięki temu możliwe będzie dopasowanie kompletu do istniejącej już aranżacji i idealne dopasowanie noży jako dekoracja. Decydując się na noże w bloku, warto również pomyśleć o tym, by na długi czas zachować ich doskonałą jakość. W tym celu warto dokupić profesjonalną ostrzałkę do noży.

Comments are closed.