Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesna kuchnia, w której chce się gotować!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak sprawić, aby nasza domowa kuchnia zmieniła się nie do poznania? Okazuje się, że na jakość serwowanych potraw i ich smak wpływ mają nie tylko same produkty przez nas użytkowane, ale też… garnki i patelnie. Szukając sposobów na polepszenie jakości posiłków warto przede wszystkim postawić na nowy komplet garnków. Co proponują nam topowi producenci?

Garnki ze stali – trwałe i odporne

Jaki komplet garnków wybrać, aby gotowanie było szybsze i przyjemniejsze? Wśród licznych propozycji zdecydowana większość wybiera i poleca garnki ze stali nierdzewnej 18/10. Garnki takie doskonale sprawdzają się w domowym zaciszu, a sami producenci proponują nam komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów, w zależności od tego, co jest nam potrzebne. Garnki ze stali nierdzewnej 18/010 zaproponuje nam między innymi sklep gerlach.pl. Garnki takie odporne są na odkształcenia, działanie wysokich temperatur, korozję – bez obaw możemy czyścić je w zmywarkach. 

Nowoczesne garnki stalowe uzupełnione zostały o szereg istotnych elementów. Najważniejszymi są rączki i uchwyty, najczęściej profilowane, tworzone z materiałów o antypoślizgowej strukturze. Uchwyty takie pozwolą na bezpieczne podnoszenie i przenoszenie garnków wypełnionych gorącymi potrawami. Na uwagę zasługują również pokrywki szczelnie przylegające do rantu garnka, które wykonane zostały ze szkła hartowanego. Pokrywki posiadają niewielki odpowietrznik, który pozwoli na odparowanie pary wodnej i zagęszczenie potrawy.

Smaż ulubione dania!

Jak przygotować dania smażone bez obaw o ich kaloryczność? Dzisiaj zaleca się stosowanie nowoczesnych patelni ceramicznych, których dna wyściełane są specjalistycznymi powłokami. Jak działają owe powłoki? Przede wszystkim pozwalają one na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co bezpośrednio przedkłada się na zmniejszenie kaloryczności potrawy. 

Comments are closed.