Ad
Ad
Ad
Ciekawe

NNW szkolne w trosce o bezpieczeństwo Twojego dziecka

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy rodzic wie, jak wiele niebezpieczeństw czeka codziennie na dzieci. Ruchliwe maluchy i nastolatkowie spędzający znaczną część swojego czasu poza domem narażone są na wypadki i inne sytuacje mogące odbić się na ich zdrowiu. Niestety, nie jesteśmy w stanie zapobiec nieprzewidzianym sytuacjom losowym. Możemy jednak zminimalizować ich skutki. Wsparcie w niełatwej sytuacji zapewnia NNW szkolne – ubezpieczenie stworzone z myślą o młodszych i starszych dzieciach. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź!

Jaką pomoc zapewnia NNW szkolne?

NNW szkolne jest nieobowiązkową polisą chroniącą dzieci i młodzież przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Jeśli dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, trwałego uszkodzenia ciała albo poniesie śmierć w wypadku, jego opiekun otrzyma rekompensatę finansową. Pieniądze z polisy mogą pokryć koszt leczenia, rehabilitacji czy wizyt u psychologa. Co ważne, w ramach polisy dziecko chronione jest 24 godziny na dobę, również w dni wolne od nauki oraz podczas wakacji. Składka za ubezpieczenie jest stosunkowo niewielka i wynosi kilkadziesiąt złotych na rok.

Gdzie możesz ubezpieczyć dziecko?

NNW szkolne możesz zakupić za pośrednictwem szkoły (na początku każdego roku szkolnego nauczyciel proponuje rodzicom polisę zbiorową) lub samodzielnie podpisać umowę z wybranym towarzystwem. Obecnie niemal każda firma zajmująca się ubezpieczeniami oferuje swoim klientom ubezpieczenie szkolne w wielu wariantach. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W tej części umowy znajdziesz konkretne informacje dotyczące zakresu ochrony. Możesz zdecydować się na podstawowy wariant lub rozszerzony obejmujący dodatkowe usługi, na przykład zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki lub pracy, transport medyczny czy ubezpieczenie rzeczy osobistych przechowywanych w szatni.

Comments are closed.