Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Kuchnie – złote zasady projektowania

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jakie są złote zasady aranżacji, jeżeli chodzi o kuchnie? Każdy z nas ma inne pomieszczenia kuchenne, ale jest kilka podstawowych zasad, które doskonale sprawdzają się przy aranżacji kuchni.

Kuchnie – od czego należy zacząć?

W pierwszej kolejności musimy wybrać dobre miejsce do tego, aby zaplanować swoją kuchnię. Nie zawsze mamy ku temu okazję, ale jeżeli jest tylko możliwość, to kuchnię należy usytuować względem stron świata. Dlaczego jest to tak ważne? Przyjmuje się, że wszystkie kuchnie należy umieścić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Jest to spowodowane tym, że podczas gotowania wytwarza się dodatkowe ciepło. W samym pomieszczeniu i tak będzie ciepło, więc nie trzeba będzie myśleć o tym, że całą kuchnię jeszcze dodatkowo ogrzać. Do tego, w tak chłodnym lekko klimacie, żywność na pewno nie będzie się szybko psuła.

Czy kuchnia powinna być duża?

W mieszkaniach, które buduje deweloper, czy też w domach przez nich stawianych, nie mamy możliwości podjęcia decyzji odnośnie tego, jak duża ma być kuchnia. Osoby decydujące się na samodzielną budowę domu, z góry powinny zaplanować wielkość swojej kuchni. Wszystko bowiem zależne jest od tego, jak dużą mamy rodzinę i w jakich celach chcemy to pomieszczenie wykorzystywać. Czy tylko będziemy tam gotować? Czy będzie to kuchnia połączona z jadalnią? Z tego ostatniego rozwiązania wiele osób rezygnuje, przenosząc stół do jedzenia do salonu lub do całkowicie innego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również połączenie salonu z kuchnią. 

Comments are closed.