Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak wybrać firmę budowlaną?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór odpowiedniej firmy budowlanej jest jednym z najtrudniejszych zadań w całym procesie budowy domu. Jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji? Czym dokładnie powinna cechować się firma świadcząca usługi budowlane Opolskie?

Zakres usług

Należy mieć świadomość, że praktycznie każda ekipa budowlana pod pojęciem „wszechstronne usługi” będzie rozumiała coś zupełnie innego. W celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień trzeba dokładnie sprecyzować, jakie usługi będą wchodziły w zakres oferty. Bardzo często za część prac trzeba zapłacić dodatkowo.

Zdarzają się sytuacje, że firma budowlana w cenie domu nie uwzględniła położenia fundamentów. Renomowane przedsiębiorstwa współpracują z profesjonalnymi architektami. Godny uwagi jest fakt, że niektóre firmy stawiają również ogrodzenia.

Relacje z podwykonawcami

Inwestor powinien wiedzieć, czy wykonawca będzie rozdzielał poszczególne zadania podwykonawcom. Należy uzyskać informacje, jak długo z przedsiębiorstwem współpracują ekipy budowlane. Warto również zapytać o ich doświadczenie.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najlepsi wykonawcy współdziałają tylko ze sprawdzonymi ekipami. Rekomendowane jest również zwrócenie szczególnej uwagi na umiejętność porozumiewania się z budowlańcami przez właściciela firmy świadczącej usługi budowlane Opolskie.

Ustalenie zasad współpracy

Inwestor, który wybrał firmę budowlaną powinien w następnej kolejności spisać z nią umowę, która będzie zawierała wszystkie ustalenia. Oczywiście wspomniany dokument musi być podpisany przez dwie strony. Należy mieć świadomość, że umowa będzie stanowiła pewnego rodzaju gwarancję wykonania zakresu robót. Koniecznie trzeba także uwzględnić kary za niedotrzymanie warunków. W umowie powinny zostać spisane wszystkie prace, które mają być wykonane. Nie można zapomnieć o uwzględnieniu terminu rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych etapów.

Bardzo istotne znaczenie będzie miała także informacja na temat wynagrodzenia oraz transz, w jakich będzie ono wypłacane. Inwestor powinien zapisać średnie ceny materiałów. Nie może bowiem dojść do sytuacji, że w trakcie realizacji zostaną one bardzo zawyżone. Rekomendowane jest również umieszczenie punktu, który będzie informował o zapoznaniu się wykonawcy ze stanem budowy. Ponadto umowa powinna zakończyć się informacją, że cały zakres robót będzie wykonany zgodnie z zatwierdzonym projektem, sztuką budowlaną oraz przepisami prawa. Można również zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba inwestorów podejmuje decyzję o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci kar umownych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie usługi budowlane Opolskie.

Comments are closed.