Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Dobór stroju kąpielowego do typu sylwetki

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kiedy na zewnątrz robi się gorąco większość osób wyrusza choć na kilka dni nad wodę. Każda kobieta, niezależnie od wieku, chce ładnie prezentować się na plaży. Aby czuć się tam dobrze warto starannie wybrać strój kąpielowy, może on bowiem dodać sporo pewności siebie. Jak dobrać kostium pasujący do typu sylwetki?

Strój kąpielowy dla „gruszki”

Panie mające sylwetkę gruszki charakteryzują stosunkowo szerokie biodra, wąska talia i ramiona, zwykle mają także niewielki biust. Mając na uwadze atuty oraz mankamenty sylwetki należy wybierać stroje kąpielowe, które pomogą wyrównać jej proporcje. Dobrym pomysłem jest podkreślenie talii, na przykład wybierając kostium z marszczoną górą, która optycznie powiększy biust.

Warto decydować się na strój dwuczęściowy z głęboko wyciętymi figami, ten prosty zabieg umożliwi wizualne wydłużenie nóg. Panie mające sylwetkę gruszkę powinny natomiast unikać kostiumów z bokserkami, ponieważ skrócą one nogi i dodatkowo poszerzą biodra co sprawi, że figura może wyglądać nieproporcjonalnie.

Kostium dla pań o sylwetce „jabłka”

Kobiety o tym typie sylwetki mają dosyć wąskie biodra oraz słabo zarysowane wcięcie w talii, ich dużym atutem są natomiast zgrabne nogi. W przypadku pań o figurze jabłko dobrym pomysłem jest postawienie na jednoczęściowe kostiumy kąpielowe. Dobrze, by wybrany strój miał bogato zdobioną górę, może to być efektowny wzór lub marszczenie na biuście.

Naturalnie panie o tej sylwetce mogą postawić również na bikini, jednakże warto zadbać, by figi miały wysoki stan, pomoże on zaznaczyć wcięcie w talii. Świetnie sprawdzą się stroje kąpielowe z wiązaną na szyi górą lub z modelem mającym fiszbiny, które znacząco poniosą biust.

Stroje kąpielowe dla sylwetki „klepsydra”

O tym typie sylwetki marzy większość kobiet, wyróżnia się on bowiem idealnymi proporcjami. Panie o figurze klepsydry mają mocno zarysowaną talię, stosunkowo duży biust oraz biodra o podobnym obwodzie. Mając taką sylwetkę można zdecydować się zarówno na strój kąpielowy jedno, jak również dwuczęściowy, najważniejszą kwestią jest bowiem podkreślenie krągłości.

Niezależnie od wybranego modelu należy zadbać, by góra stroju była mocno usztywniona, dzięki czemu dobrze podkreśli biust, a jednocześnie zapewni komfort zarówno podczas opalania, jak i pływania. Dół powinien być głęboko wycięty, by wysmuklić nogi. Klepsydry, które nie chcą zbytnio zwracać uwagi na swoje krągłości powinny zdecydować się na jednoczęściowy kostium kąpielowy o asymetrycznym kroku, który będzie efektownie się prezentował jednocześnie odwracając uwagę od proporcji sylwetki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Comments are closed.