Systemy informatyczne obecne są w każdej firmie. Dzięki nim ulepszeniu uległo wiele procesów. Program do inwentaryzacji wyposażenia pozwolił na unowocześnienie i znaczne przyśpieszenie przeprowadzania kontrolnych spisów oraz ich prawidłowego rozliczania.
Jakie dane powinien zawierać program do inwentaryzacji?
Program przeznaczony do inwentaryzacji musi przede wszystkim zawierać kartoteki wszystkich produktów. Dzięki temu będzie można posiadane informacje porównać z tymi pozyskanymi w trakcie inwentaryzacji. Program powinien mieć szerokie możliwości zbierania i segregowania danych zgodnie z wymaganiami różnych firm. Musi również być zintegrowany z czytnikami kodów, aby dane mogły automatycznie wpływać do arkuszy spisowych. Przedsiębiorstwa mogą posiadać własny system znakowania towarów, dlatego programy spisowe muszą pozwalać na tworzenie raportów inwentaryzacyjnych według różnych szablonów.
Dobry program do inwentaryzacji wyposażenia
Programy stworzone z myślą o zarządzaniu inwentaryzacją przede wszystkim znacznie przyśpieszyły prace związane z liczeniem wyposażenia. Dzięki zastosowaniu skanerów dane przekazywane są bezpośrednio do arkuszy inwentaryzacyjnych. Pojedyncze skanowanie znacznie ogranicza możliwość wystąpienia pomyłek oraz praktycznie likwiduje czynnik związany z błędem ludzkim. Program inwentaryzacyjny w tym samym czasie przyjmuje dane z kilku czytników. Ilości są na bieżąco segregowane i w razie wystąpienia nieścisłości można je od razu sprawdzić i wyjaśnić.
Jak odbywa się nowoczesna inwentaryzacja?
Inwentaryzacja przeprowadzana jest przez zespół osób wyposażonych w skanery. Zadaniem pracowników przeprowadzających spis jest zeskanowanie kodów z każdego produktu. W zależności od zapotrzebowania firmy w inwentaryzacji może jednocześnie brać udział nawet kilkadziesiąt osób. Urządzenia po zeskanowaniu kodu przekazują dane do komputera. Program zbiera wszystkie informacje i tworzy zestawienia konieczne do późniejszego wyjaśniana różnic.
Podsumowanie inwentaryzacji
Po zakończeniu spisu program do inwentaryzacji wyposażenia tworzy tabele, w których ukazany jest stan faktyczny. W programie będą również zawarte informacje w jakim dziale obecnie znajduje się przedmiot. Dzięki temu można szybko zlokalizować wyposażenie, które jest na niewłaściwym miejscu. Zestawienia zawierają dane o osobie dokonującej spisu oraz długości jej pracy co znacznie ułatwia rozliczenie wynagrodzenia. Programy do inwentaryzacji powinny umożliwiać prawidłowe przenoszenie danych do systemów księgowych i sprzedażowych.
Więcej informacji znajdziesz na stronie program do inwentaryzacji wyposażenia.
Comments are closed.