Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Zabiegi komplementarne do terapii laserowych – metody przygotowujące i pogłębiające efekty lasera

Pinterest LinkedIn Tumblr

Obecnie zabiegi z wykorzystaniem lasera uznawane są za jedne z najskuteczniejszych metod stosowanych w dermatologii, kosmetologii i medycynie estetycznej. Nie wszyscy wiedzą jednak, że efekty uzyskiwane dzięki takim procedurom można pogłębić za pomocą innych dostępnych sposobów wsparcia urody. Przybliżamy zabiegi komplementarne do terapii laserowych i wyjaśniamy, co można osiągnąć poprzez terapię łączoną!  

Jakie zastosowanie znajdują terapie laserowe? 

Z urządzeń laserowych od dekad korzysta się w różnych gałęziach medycyny. W ostatnim czasie szczególne zainteresowanie technologią laserową dotyczy zabiegów dedykowanych poprawie urody. Dzięki zastosowaniu laserów wiele procedur, które wcześniej cechowały się wyższą inwazyjnością i długim okresem rekonwalescencji można przeprowadzić w sposób znacznie mniej ingerujący w tkanki. 

Laseroterapia w dermatologii, kosmetyce oraz medycynie estetycznej stosowana jest w przypadku wielu różnych problemów estetycznych. Za pomocą odpowiednio dobranych laserów możliwe jest m.in.:

  • niwelowanie oznak starzenia – wiotkość skóry, zmarszczki, zaburzenia kolorytu;
  • redukcja nierówności, np. blizn, rozstępów;
  • usuwanie zmian skórnych (pieprzyków, znamion) oraz zmian naczyniowych (teleangiektazji, naczyniaków);
  • wyszczuplanie i modelowanie ciała;
  • usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego;
  • a także w ramach profilaktyki anty-age pozwalającej na dłużej zachować młody wygląd skóry. 

Na czym polega działanie lasera na tkanki? 

Szerokie zastosowanie terapii laserowych wynika ze specyficznych właściwości energii emitowanej przez nowoczesne urządzenia. W zależności od zastosowanej długości fal, są one w stanie dotrzeć do różnych warstw skóry: 

  • mogą dotrzeć głęboko do skóry właściwej, gdzie m.in. stymulują produkcję nowego kolagenu i elastyny redukując tym samym oznaki starzenia, jednocześnie pomijając naskórek, co skraca okres rekonwalescencji;
  • mogą ingerować w naskórek, prowadząc do odparowania cząsteczek wody i złuszczenia jego wierzchnich warstw, a wraz z nim wiele niedoskonałości estetycznych;
  • dzięki powinowactwu do barwników (malaniny w skórze lub hemoglobiny w naczyniach krwionośnych) energia sprzętów pozwala na usuwanie zaburzeń pigmentacyjnych i obkurczanie naczynek, redukując tym samym m.in. rumień czy pajączki.  

Czym są terapie komplementarne i dlaczego warto z nich korzystać? 

Wszechstronność laseroterapii sprawia, że przez wielu zabiegi z jej zakresu są uznawane za sposób na większość niedoskonałości estetycznych. Jednak to, jakie efekty można uzyskać zależy od wielu czynników. Jeśli skóra jest w ogólnie złej kondycji lub gdy dany problem wymaga specyficznego podejścia, najlepsze rezultaty osiąga się dzięki indywidualnie dobranej terapii łączonej. 

Jak wyjaśniają lekarze z Kliniki Miracki w Warszawie, zabiegi komplementarne do terapii laserowych to takie, które pozwalają na wstępne przygotowanie skóry przed zabiegiem docelowym lub pogłębiają już uzyskane efekty. Dzięki połączeniu kilku różnych metod można m.in. przyspieszyć widoczność rezultatów, wspomóc gojenie się skóry, tym samym skracając okres rekonwalescencji, a także spotęgować efekty i zachować je na dłużej. 

Przykłady zabiegów stosowanych przed terapią laserem

Nie istnieją idealne zabiegi, które zawsze zalecane są przed laserem. Wybór sposobu postępowania zawsze powinien być ustalany oddzielnie dla każdego przypadku. Zwykle jednak terapie łączone rozpoczynają się od zastosowania łagodnych metod z zakresu kosmetologii, które mają na celu przygotowanie skóry poprzez jej dokładne oczyszczenie. Niekiedy stosuje się w tym celu zabiegi delikatnie złuszczające wierzchnie warstwy naskórka, innym razem peelingi medyczne, które dogłębnie oczyszczają skórę bez efektu złuszczania.  

Jak wesprzeć zabiegi z wykorzystaniem lasera? Zabiegi pogłębiające efekty  

Jeśli stopnieć ingerencji w tkanki w trakcie zabiegu laserowego był wysoki, specjalista może zaproponować terapie komplementarne przyspieszające gojenie się skóry. Do metod takich zalicza się m.in. bezinwazyjną terapię światłem LED. 

Z kolei gdy głównym celem jest pogłębienie uzyskanych rezultatów, wśród możliwości wsparcia laseroterapii wymienia się np.:

  • mezoterapię, która polega m.in. na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych;
  • zastosowanie stymulatorów tkankowych;
  • lokalne podanie wypełniaczy tkankowych, które dają szybkie efekty. 

Jeśli zastanawiasz się, jakie zabiegi komplementarne do terapii laserowych będą odpowiednie w Twoim przypadku, zapytaj o dostępne możliwości w Klinice Miracki w Warszawie, Krakowie, Łodzi lub Katowicach. 

Comments are closed.