Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Rolety czy żaluzje? Znajdź najlepszy wariant!

Pinterest LinkedIn Tumblr

W nowoczesnych domach i mieszkaniach standardem są wielkoformatowe przeszklenia zapewniające doskonałe doświetlenie każdego zakamarka oraz nadające wnętrzom i bryle ekskluzywnego charakteru. Warto jednak pamiętać, że okna panoramiczne mogą stać się źródłem dyskomfortu w słoneczne, gorące dni. Aby zapewnić domownikom komfort niezależnie od pogody, warto zamontować w oknach odpowiednie przesłony. Jaka przesłona lepiej sprawdzi się w Twoim domu: rolety czy żaluzje? Sprawdź!

Rolety czy żaluzje? Poznaj zalety obu wariantów!

Zastanawiasz się, co wybrać: rolety czy żaluzje? Tańszym, ale jednocześnie mniej funkcjonalnym zakupem będą żaluzje. Montowane wewnątrz pomieszczeń żaluzje z aluminium zacieniają wnętrza i chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Jednak na tym ich możliwości się kończą. Montaż wysokiej jakości rolet przyniesie Ci szereg dodatkowych korzyści.

Rolety zewnętrzne wyposażone w solidny pancerz z aluminium stanowią dodatkową barierę dla włamywaczy. Ponadto, dodatkowa przesłona zabezpiecza szyby przed zniszczeniem i pozytywnie wpływa na bilans cieplny budynku. Dzięki niej latem ciepło nie dostaje się do domu, a zimą ogrzane powietrze nie ucieka z budynku. Opuszczone rolety dokładnie zaciemniają wnętrza, co z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym dłużej pospać. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, sterowanie roletami fasadowymi może odbywać się przy pomocy przycisków, pilotów albo aplikacji zainstalowanej w telefonie. 

Innowacje dla Twojej wygody

Ciekawą nowością na rynku są okna zespolone z osłoną międzyszybową oraz modułem fotowoltaicznym i akumulatorem. Innowacyjne okna wyposażone są w żaluzję lub plisę zamontowaną między szybami. 

Comments are closed.