Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna to temat, który można omawiać z najróżniejszych stron. Do wyboru mamy teraz tyle produktów, że bardzo ciężko podjąć ostateczną decyzję odnośnie stolarki okiennej. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien?

Dobrej jakości okna

Pamiętajmy o tym, że w tym przypadku cena nie gra najważniejszej roli. Ważniejszy jest chociażby współczynnik przenikania ciepła oznaczony Uw. Wskaźnik musi być niski. Dzięki temu będziemy pewni, że okna ograniczają duże utraty ciepła, co też będzie widać w niższych rachunkach za ogrzewanie – w szczególności w okresie zimowym. Mówi się, że taki standard to 1,1 W/m²K – aczkolwiek spotykane są okna o jeszcze niższym czynniku. Wskaźnik izolacji akustycznej jest równie ważny, jeżeli chodzi o wybór okien. Chyba nikt nie chce, aby do jego domu dostawały się hałasy z ulicy. Warto sprawdzić, czy ten wskaźnik przy oknach utrzymuje się na poziomie 30-32 dB. Przy bardziej ruchliwych ulicach zaleca się ona 40dB.

Solidne okna Internorm

Tego typu dobrej jakości okna znajdziemy u austriackiego producenta. Okna Internorm dostępne są już w Polsce. Można zakupić je w renomowanych salonach. Znaleźć można je m.in. w Warszawie i w Poznaniu. Aczkolwiek warto sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się wszystkie salony. Internorm to marka, która już od 90 lat znajduje się na rynku. Marka cieszy się sporym zaufaniem wśród klientów polskich, ale nie tylko. Internorm to marka europejska. Ich okna to solidna jakość na bardzo długi czas, którą warto sprawdzić we własnym domu, a nawet w firmie.

Comments are closed.