Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Jak wybrać rodzaj zapachu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór odpowiednich perfum nie zawsze jest rzeczą łatwą, warto pamiętać iż mamy do wyboru perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe oraz wody kolońskie, różnią się one zawartością olejków zapachowych, a co za tym idzie także trwałością zapachu.

Powinniśmy wybierać rodzaj zapachu który będzie najlepiej pasował na daną okazję czy też który po prostu najbardziej nam się podoba.

Perfumy czy woda toaletowa?

W przypadku perfum oryginalnych będą one posiadały dość duże stężenie olejków może to wynosić około 30%, w tym przypadku zapach będzie się utrzymywał nawet 8 godzin. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę iż perfumy będą najdroższe, jednak będzie to najbardziej intensywny zapach dlatego też nie będziemy musieli go dużo rozpylać. Następnie możemy znaleźć także wody perfumowane w tym przypadku stężenie olejków może wynosić około 20%, a zapach może się utrzymywać przez około 5 godzin. Oczywiście w zależności od rodzaju wody możemy zakupić je w różnych buteleczkach przykładowo może być to pojemność 50 ml. Z pewnością woda perfumowana będzie bardzo dobrym pomysłem dla osób z wrażliwą skórą.Innymi rodzajami zapachów mogą być także wody toaletowe gdzie stężenie może wynosić przykładowo 10% olejków, w tym przypadku zapach będzie unosił się od dwóch do trzech godzin. Warto zwrócić uwagę iż nie zawsze chcemy aby zapach był bardzo intensywny, przykładowo kiedy idziemy do pracy możemy skorzystać z wody toaletowej która nie będzie posiadała zbyt intensywnego zapachu, jeżeli zapach się ulotni będziemy mogli w każdej chwili skorzystać z naszej buteleczki i się spryskać. Dostępna jest także woda kolońska w tym przypadku jest to najmniej utrzymujący się zapach, który może być odczuwalny do dwóch godzin w tym przypadku może być to stężenie około 3% olejków zapachowych. Dodatkowo na rynku znajdziemy także różnego rodzaju zamienniki, które będą posiadały zapach znanych marek perfum, może być to ambra lane perfumy, z pewnością są wybierane ze względu na ich bardzo przystępną cenę. Jeżeli chcemy sprawdzić zapach znanych perfum możemy wydać kilkadziesiąt złotych i zakupić perfumy lane które będą odpowiadały zapachowi danego producenta.

Comments are closed.