Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Akcesoria do paznokci służą do pielęgnacji czy ozdoby?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Akcesoria do paznokci dzielą się na dwie główne grupy, na te do pielęgnacji oraz na te ozdobne. Jest to najprostsza metoda, ale również najbardziej adekwatna. Te przedmioty pomogą zarówno w dopełnieniu, jak i wykonaniu manicure.

Akcesoria do paznokci służące do pielęgnacji

Są to wszelkiego rodzaju pilniczki, polerki, cążki, czyli wszystko potrzebne do przygotowania płytki paznokci oraz nadania im odpowiedniego kształtu i długości. Ale również można tak nazwać lampy UV do wykonywania hybryd.

Za takie akcesoria uznaje się również bazę oraz top coat, służące do zwiększenia trwałości manicure. Ale również oliwki, używane do pielęgnacji paznokci. Mogą to być również odżywki przyspieszające wzrost i chronią przed łamliwością płytek.

Ważnym elementem w pielęgnacji paznokci jest również zmywanie manicure. Używane do tego akcesoria muszą być odpowiednio dobrane. Szczególnie jeśli chodzi o zdejmowanie paznokci hybrydowych albo żelowych, w takim przypadku warto zaopatrzyć się w dobrą frezarkę oraz aceton.

Piękne wykończenie paznokci

Akcesoria do paznokci mogą być ozdobą. Są to wszelkiego rodzaju diamenciki, kwiatuszki oraz najróżniejsze kształty, które nakleja się bezpośrednio na paznokieć, ale również brokat, zarówno w formie lakieru, jak i sypany pyłek. Za takie dodatki uznawane są jeszcze naklejki. Nie są to skomplikowane metody ozdabiania.

Większych umiejętności oraz doświadczenia wymaga od nas malowanie na paznokciach. Taka technika może być wykonywana nawet zwykłym lakierem, jednak do jej wykonania potrzebny jest bardzo cienki i precyzyjny pędzelek do wykonania detalicznych zdobień. Istnieje również druga technika, czyli przejście ombre, które można wykonać nawet za pomocą zwykłego pędzelka dołączonego do lakieru.

Specjalistyczne metody wykonywania manicure

Kocie oko wykonuje się za pomocą specjalnego brokatu oraz płytki magnetycznej. Jest to bardzo ciekawy wzór, który zmienia się w zależności od kąta patrzenia. To bardzo ciekawa metoda, która posiada wielu zwolenników.

Kolejnym sposobem na nietypowe paznokcie, jest folia transferowa. Można ją docisnąć w całości na płytkę lub tylko jej fragmenty. Daje ona niesamowity i pięknie połyskujący efekt manicure.

Akcesoriami do paznokci mogą być również tipsy. Ich aplikacja jest nieskomplikowana i wymaga tylko kleju. Stanowi to jeden z najszybszych sposobów przedłużenia płytki. Mogą to być zarówno gotowe, jak i przezroczyste.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do ozdabiania paznokci.

Comments are closed.