Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Pergola ogrodowa w różnych odsłonach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pergola ogrodowa niejedną ma twarz. Różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane, a także funkcjonalnością, dla której wzbogacają architekturę przydomowego ogrodu. Jakie są rodzaje pergoli ogrodowych i na jaki wariant się zdecydować?

Pergola ogrodowa w różnych odsłonach

Dużą popularnością cieszy się klasyczne drewno, które sprawdzi się szczególnie dobrze, gdy jego zadaniem będzie wspomóc znajdujące się w ogrodzie rośliny. Należy jednak pamiętać, że o drewno, aby długo cieszyć się jego dobrą kondycją należy odpowiednio dbać. Impregnacja i konserwacja to podstawa,a nie każdy ma czas i ochotę na takie działania.

Alternatywą dla drewna może być tworzywo sztuczne, w tym m.in. bardzo popularny w ostatnim czasie technorattan lub dobrej jakości plastik. Tego typu pergole to bardzo szeroki wybór i wiele możliwości. Wystarczy spojrzeć https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy, a różnorodność ofert może przyprawić o zawrót głowy.

Pergola ogrodowa w ujęciu funkcjonalnym

Prawda jest jednak taka, że decyzja o zakupie i montażu pergoli ogrodowej często jest podejmowana jako sposób ochrony przed słońcem. Ustawiony pod pergolą zestaw wypoczynkowy to świetne miejsce, aby cieszyć się pięknem własnego ogrodu w rozkosznym cieniu w upalne dni. Fajnym i praktycznym rozwiązaniem jest montaż ścian bocznych, zapewniających dodatkową osłonę przed słońcem oraz ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Dodatkowo pergole wykonane z technorattanu są na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że bez problemu można dopasować je do już posiadanych mebli ogrodowych.

Comments are closed.