Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Który zestaw mebli kuchennych do małego pomieszczenia?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Małe kuchnie mogą stanowić bardzo miłe i klimatyczne pomieszczenie. Potrzebny będzie do tego tylko dobry zestaw mebli kuchennych razem z projektem i można zacząć działać. Czas więc na to, aby zacząć urządzać całą kuchnię.

Jak ustawić zestaw mebli kuchennych?

Podstawa urządzenia – ustawienie wszystkich mebli kuchennych. Co należy wiedzieć na ten temat? Jeżeli ma się do czynienia z małym pomieszczeniem, to nie można wybierać wielkich i ciężkich mebli. Potrzebny jest lekki komplet, który na dodatek będzie niski. Będzie wiadome, że całość nie przytłacza otoczenia. Nie można również zaplanować zawieszenia szafek pod sufitem. Będzie się wydawało, że całość jest jeszcze ciaśniejsza, niż być powinna. Trzeba dążyć wręcz do tego, aby różnymi trikami optycznie powiększyć całe pomieszczenie. Niekiedy można pozwolić sobie na zabudowę pod sam sufit, ale trzeba uważać na to, jakie fronty wybiera się do szafek kuchennych.

Jakie blaty do kuchni?

Liczy się nie tylko zestaw mebli kuchennych, ale również odpowiednie blaty, które będą stanowić podstawę strefy roboczej. Jakie powinny one być? Solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, o odpowiedniej szerokości. W obecnych czasach do wyboru są blaty, które wykonane są z różnorodnych materiałów. Na tej liście znaleźć można:

  • płyta wiórowa pokryta laminatem,
  • drewno lite, klejone,
  • granit lub marmur,
  • konglomerat,
  • kompozyt,
  • płytki ceramiczne.

Ciekawe propozycje, które warto rozważyć. Tylko dzięki temu uda się wybrać takie blaty do kuchni, które należycie będą spełniać swoje role.

Comments are closed.