Ad
Ad
Ad
Turystyka

Wyjazd na Safari – ubezpiecz się!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wyjazd do Afryki to ogromne wydarzenie. Piękna podróż, całkowicie inne środowisko, klimat i wszystko wokół. To także całkowicie inne zagrożenia niż te, które znamy na co dzień. Jak przygotować się do wyjazdu na Safari? O czym pamiętać planując podróż do Afryki?

Kierunek Afryka

Afryka jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wypraw wielu ludzi. Oczywiście są regiony, w których można po prostu cieszyć się świetną pogodą w luksusowym kurorcie. Ale nie wszystkim takie wakacje wystarczą. Wyjeżdżając do Afryki sporo osób chce również pozwiedzać – w końcu nie co dzień jest szansa na to, aby zobaczyć starożytne piramidy lub dzikie zwierzęta, które większość z nas zna jedynie z książek lub z filmów przyrodniczych. Safari po afrykańskich sawannach jest doskonałym sposobem na to, aby oglądać zwierzęta z bliska. Fascynujące, w swoim naturalnym środowisku, a jednocześnie nadal niebezpieczne drapieżniki.

Dobrze się przygotuj

Jeśli planujesz podróż do egzotycznego kraju – przygotuj się. Kierunek Afryka? Sprawdź czy nie musisz wykonać dodatkowych szczepień. Jeśli nie wiesz gdzie szukać lub nie masz pewności jakie spoczywają na Tobie obowiązki – z całą pewnością pomoże Ci lekarz medycyny podróży.

Wyjazd do Afryki, szczególnie jeśli planujesz wycieczkę na Safari to zagrożenia związane z dzikimi zwierzętami. Dlatego wyjeżdżając pamiętaj aby zakupić ubezpieczenie turystyczne, które pozwoli pokryć koszty ewentualnego leczenia lub transport medyczny do kraju. Jeżeli nie wiesz jaki wariant polisy będzie dla Ciebie optymalny? Najlepiej jest skontaktować się z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego, który wyjaśni wątpliwości i pomoże podjąć decyzję.

Comments are closed.