Ad
Ad
Ad
Turystyka

Atrakcje turystyczne w Świnoujściu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zadajmy prowokacyjne pytanie – jak się nie nudzić w Świnoujściu? Czy, w ogóle, możliwa jest bierność i letarg w tym niepowtarzalnym miejscu? Promenada, forty, latarnia morska, prócz tego niepowtarzalny zapach Bałtyku i ogromna dawka jodu – czego chcieć więcej? Właściwym, na miejscu postawionym, pytaniem byłoby raczej – od czego zacząć swój pobyt w Świnoujściu?

Latarnia morska i promenada

Wspinaczka na najwyższą latarnię morską nad Bałtykiem – nieprawdaż, że brzmi imponująco? Nieważne czy na jeden dzień, czy też z noclegiem w Świnoujściu – to miejsce trzeba zobaczyć. Latarnia zachwyci wszystkich żądnych wyzwań, wrażeń i pięknych widoków. Po pokonaniu 308 schodów, pozostaje tylko delektować się rozpościerającym się przed naszymi oczami fantastycznym widokiem. W pobliżu tarasu widokowego znajduje się też wystawa latarnictwa i ratownictwa morskiego. Następny w kolejności, może być spacer słynną promenadą. Odnowiona i oddana do użytku w 2020 roku promenada, jest idealnym miejscem na spacer i wykonanie pamiątkowych zdjęć. Tężnie solankowe, fontanny, ringi świetlne wszystko to składa się na jej niepowtarzalny wygląd. Promenada jest wyposażona w ławeczki dla chcących spokojnie kontemplować jej uroki. Zwolennicy aktywnych form spędzania czasu mogą wybrać do jej zwiedzania rower.

W sercu miasta – dawny ratusz

Nie można po prostu zwiedzać miasta i nie zobaczyć ratusza, tym bardziej, ratusza takiego jakim może pochwalić się Świnoujście. Dawny ratusz jest miejscem odbywania się wielu wystaw tematycznych – warto sprawdzić jego aktualną ofertę.

Atmosfera Rzymu nad Bałtykiem – Fort Anioła

Przykuwająca uwagę nazwa, kryje wspaniały zabytek architektury pruskiej, wzorowany na Zamku Świętego Anioła w Rzymie. Skosztuj nieco historii we wspaniale wyposażonym i zadbanym muzeum fortowym. W okresie letnim, będziesz mieć także szansę poszukać skarbów w Kopalni Bursztynu, mieszczącej się na terenie fortu. Amatorów dobrej kawy i wszelkich smakołyków ucieszy informacja, że mogą skorzystać z tych przyjemności w klimatycznej kawiarni, której wystrój zadowoli niejednego pasjonata historycznych obiektów.

Świnoujście noclegi – opcje do wyboru

Planując dłuższy wypad, warto przewidzieć, jak i gdzie spędzić noc w tym atrakcyjnym dla turystów zakątku Polski. Świnoujście noclegi oferuje w każdym możliwym standardzie – od hoteli, przez apartamenty, po hostele czy też tanie pensjonaty. W zależności od stanu budżetu każdy znajdzie stosowną dla siebie opcję.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Noclegi Świnoujście.

Comments are closed.