Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla samochodu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest wymagane przez prawo dla każdego posiadacza pojazdu mechaniczne. OC pokrywa wszelkie szkody wyrządzone przez nas na drodze, pozwala na opłacenie naprawy innych samochodów, jeśli to my jesteśmy sprawcami kolizji drogowej. Gdzie kupimy OC? Czy jego cena jest stała?

Ubezpieczenie OC – od czego zależy jego cena?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla konkretnego samochodu obejmuje rok – po tym czasie konieczne jest zakupienie nowego ubezpieczenia z warunkiem zachowania ciągłości. Brak ubezpieczenia OC (np. podczas kontroli drogowej) będzie skutkować mandatami i karami! Szukając nowej polisy OC pamiętajmy o tym, że cena ubezpieczenia zależna jest od wielu czynników. Jako najważniejsze wymienia się wiek właściciela samochodu, doświadczenie za kierownicą, miejsce zamieszkania czy przebieg ostatniego ubezpieczenia. W kwestii samochodu istotne jest podanie marki, roku produkcji, pojemności silnika, przebiegu. Ubezpieczenie będzie droższe, jeśli nasz samochód jest względnie nowy i jest renomowanej marki. Samochody starsze obejmowane są ubezpieczeniami o niższych cenach. Warto również wspomnieć, że na wysokość ubezpieczenia zależna jest od sumy zniżek, które przysługują nam np. za bezwypadkową jazdę. Dlaczego miejsce zamieszkania brane jest pod uwagę podczas kupna ubezpieczenia? Okazuje się, że im większy ruch uliczny, tym większe ryzyko kolizji, stąd zmienia się cena ubezpieczenia. 

Gdzie szukać ubezpieczenia?

Nie ma wątpliwości, że najtańsze OC znaleźć można w sieci. Dzięki licznym kalkulatorom internetowym oraz porównywarkom szybko zorientujemy się, kto ma dla nas najlepszą ofertę. Wśród licznych firm ubezpieczeniowych to właśnie firmy interaktywne najczęściej proponują najlepsze stawki. Warto z nich skorzystać i nie przepłacać!

Comments are closed.