Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jakie są zalety prefabrykowanych ścian betonowych?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Prefabrykowane ściany betonowe zaliczane są do płytowych, monolitycznych konstrukcji, które pozwalają na znaczne skrócenie czasu stawiania całego budynku. Warto wspomnieć o tym, że specjaliści ich trwałość porównują do trwałości ścian wznoszonych z pustaków. Nic więc dziwnego, że na prefabrykowane ściany betonowe decyduje się coraz większa liczba osób będących na etapie budowy własnego domu.

Prefabrykowane ściany betonowe – co warto o nich wiedzieć?

Trzeba pamiętać o tym, że proces tworzenia ścian prefabrykowanych jest bardzo precyzyjny, na skutek czego otrzymuje się wysokojakościowy produkt. Ściany prefabrykowane przygotowuje się w specjalnych formach, w pomieszczeniach, które są specjalnie przeznaczone do tego celu. Dzięki temu, że ich produkcja przebiega w specjalnych warunkach, wiązanie się betonu jest znacząco przyspieszone. Warto wspomnieć o tym, że prefabrykowane ściany betonowe mogą powstać zaledwie w kilka dni. Do ich produkcji używa się betonu konstrukcyjnego wysokiej klasy o niskiej nasiąkliwości. Specjaliści twierdzą, że prefabrykowane ściany betonowe posiadają o wiele lepszą wytrzymałość mechaniczną niż ściany szkieletowe.

Prefabrykowane ściany betonowe tworzy się na indywidualne zamówienie. Wszystko po to, by miały one określony, potrzebny wymiar, a rozmieszczenie otworów drzwiowych i okiennych było właściwe. W gotowych ścianach wykonuje się również otwory wentylacyjne i Instalacyjne.

Zalety prefabrykowanych ścian betonowych

Osoby, które zdecydowały się na wykorzystanie prefabrykowanych ścian betonowych, mogą liczyć na to, że na każdej ścianie zyskają co najmniej kilkanaście centymetrów dostępnej przestrzeni w porównaniu z tradycyjnymi ścianami z pustaków. W związku z tym można uzyskać nawet kilka dodatkowych metrów przestrzeni użytkowej, jeśli chodzi o powierzchnię całego domu. Z racji tego, że prefabrykowane ściany betonowe są bardzo gładkie, ich powierzchni nie trzeba dodatkowo wyrównywać tynkiem i można malować ją bezpośrednio farbami. Prefabrykowane ściany betonowe umożliwiają postawienie całej konstrukcji ścian zewnętrznych domu zaledwie w kilka tygodni. Trzeba dodać, że charakteryzują się one również bardzo dobrymi parametrami akustycznymi i termicznymi. Na etapie produkcji można przygotować je również z dodatkową warstwą ocieplenia – umieszczając materiał izolacyjny pomiędzy dwoma ścianami wykonanymi z betonu.

Patrząc na to, jak długa jest lista zalet pofabrykowanych ścian betonowych, nie ma się co dziwić, że cieszą się one tak ogromną popularnością.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Comments are closed.