Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Standy reklamowe zewnętrzne – rola i wykorzystanie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Marketing to przede wszystkim budowanie marki, tak aby kojarzyła się pozytywnie, co w przyszłości może wpłynąć na decyzje zakupowe konsumenta. Istnieją jednak działania marketingowe, które mają wspierać sprzedaż na miejscu, a dzieje się to z wykorzystaniem materiałów typu POS.

Rola produktów POS w sprzedaży

Okazuje się, że 70% decyzji zakupowych podejmowanych jest bezpośrednio na miejscu sprzedaży. Prawdopodobnie każdy z nas doświadczył sytuacji, w której poszedł zjeść obiad do galerii, a wrócił z nową koszulką czy butami, bo nie mógł oprzeć się krzyczącym przecenom, a w końcu „i tak planował to kupić.” Tak właśnie działają produkty typu POS – mają wspierać sprzedaż bezpośrednio w miejscu, w którym się odbywa, a naturalnie królestwem tych produktów są galerie handlowe.

Z takich materiałów reklamowych korzystają też niemal wszystkie zlokalizowane przy drodze restauracje, które wykorzystują standy reklamowe zewnętrzne do przyciągania klientów.

Dlaczego produkty POS są tak skuteczne?

Skuteczność tego typu produktów wynika z faktu, że wchodzą w bezpośredni kontakt z klientem, co jest bardzo trudne do osiągnięcia z wykorzystaniem reklam w głównym nurcie. Na rynku reklamowym panuje ogromna konkurencja i największe brandy „biją się” o każdą sekundę uwagi odbiorcy na ich produkcie. To właśnie dlatego np. zwykła ulotka, którą otrzymamy w galerii, ma taką siłę, ponieważ nie ma w tym momencie żadnej konkurencji. Taka ulotka lub stand reklamowy zewnętrzny informuje nas np. o przecenie i wskazuje miejsce, w którym możemy zdobyć dany produkt. Dzięki temu nie tylko skupiamy uwagę na produkcie, a jesteśmy bardzo blisko miejsca sprzedaży, więc często decydujemy się go kupić, skoro „akurat nam się trafiło.”

Rodzaje produktów POS

Produkty tego typu mają za zadanie wspierać sprzedaż bezpośrednio w miejscu, w którym się odbywa, są to:

  • ulotki reklamowe rozdawane np. w galerii przy wejściu,
  • materiały na ladę. Są to produkty, które mają zachęcić nas do kupna np. dwóch par spodni zamiast jednej, bo gdy tak zrobimy, to otrzymamy rabat 50% na kolejne. Często się decydujemy, jako konsumenci korzystamy z atrakcyjnej oferty, a sklep uzyskuje większą sprzedaż,
  • standy reklamowe zewnętrzne to odporne na warunki atmosferyczne standy, ustawiane na zewnątrz miejsca sprzedaży, które mają na celu przyciągnąć odbiorcę do sklepu lub innego miejsca,
  • materiały na podłogę, a więc np. strzałki na podłodze kierujące nas do stoiska z przecenami,
  • standy reklamowe wewnętrzne – te spotkamy w niemal każdym sklepie, a mają za zadanie informować o przecenach czy innych interesujących ofertach na danym stoisku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe zewnętrzne.

Comments are closed.