Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Gdzie przydają się szablony liter?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zdarza się, że trzeba wykonać napis, ale nie można do tego użyć drukarki komputerowej. Jak sobie wtedy poradzić, aby litery były równe i wyraźne, a całość wyglądała dobrze? Nie trzeba być artystą, wystarczy użyć szablonów liter i cyfr.

Po co są szablony liter i cyfr

Różnego rodzaju napisy można spotkać wszędzie. Informują, reklamują, przestrzegają. Mogą być mniej lub bardziej ozdobne. Żeby zrobić ładny, a na pewno czytelny napis, litery muszą być wyraźne. Bez problemu można to uzyskać, stosując szablony liter i cyfr.Ale nie tylko do napisów i reklam przydają się szablony. Często w zakładach pracy trzeba oznakować stanowiska czy maszyny. Ułatwiają to szablony, dzięki którym napisy są dobrze widoczne. Także w domu szablony mogą się przydać. Są specjalne wzorniki, które ułatwiają dzieciom naukę pisania, a młodzieży i dorosłym naukę pisma technicznego.

Szablony to także sposób na tworzenie różnorodnych dekoracji w szkole, zakładzie pracy czy w domu.

Z czego robi się wzorniki liter i cyfr?

Są różne rodzaje szablonów liter i cyfr. Do najpopularniejszych należą szablony malarskie, szablony do odrysowywania i szablony do naklejania. Mogą mieć różną wielkość liter. Najczęściej stosuje się szablony o wysokości 5, 15 i 30 cm. Jednak firmy zajmujące się produkcją szablonów zwykle bez problemów wykonują wzorniki o wielkości, która jest potrzebna klientowi. Szablony malarskie są najczęściej zrobione z tworzywa sztucznego. Dzięki temu są lekkie i wygodnie się z nimi pracuje. Można ich używać wielokrotnie. Również matryce do odrysowywania są wykonane z tworzywa sztucznego. Sztywne i solidne, bardzo ułatwiają pracę nad różnymi napisami. Szablony do naklejania są wycięte z folii ploterowej lub innej folii samoprzylepnej w zależności od zastosowania. Pozwalają szybko zrobić napis.

Jak używać szablonów malarskich?

Najczęściej chyba używane są malarskie szablony liter i cyfr. Ich użycie jest bardzo proste. Szablony układa się na powierzchni, a następnie wypełnia w wybrany sposób. Często stosowane jest wypełnienie szablonów farbą w sprayu. Z tym sposobem daje sobie radę nawet niewprawna osoba.Można również użyć gąbki lub tradycyjnego pędzla, którymi nakłada się farbę. Dzięki różnym sposobom nakładania wypełnienia można wybrać ten, który będzie dawał najlepsze efekty na danej powierzchni.

Jeśli szablony mają małe rozmiary, to można pokusić się o wypełnienie ich markerami. Po użyciu wystarczy je przetrzeć mokrą szmatką, aby usunąć resztki farby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.

Comments are closed.